FAALİYETLERİMİZ

Ahşap Bazlı Panel Ürünleri

Sektöründe global bir güç olan Kastamonu Entegre, doğanın sıcaklığını ve doğallığını mekânlara taşıyor.

AHŞAP BAZLIPANEL ÜRÜNLERİ

1971 yılında üretime başlayan Kastamonu Entegre, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış en cesur adımlarından biri olarak, ahşap bazlı panel sektöründe yarım asrı aşkın süredir kesintisiz üretim yapıyor. Şirketin, Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere yurt içinde 6 lokasyonda üretim tesisi bulunuyor. Sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak, Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya ve İtalya’daki yatırımları ile de global arenada güçlü bir oyuncu olarak yer alıyor. Şirketin ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir iştiraki bulunuyor.

Kastamonu Entegre, 25 yıldır devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ahşap bazlı panel sektöründe dünyada en büyük 5, Avrupa’da ise ilk 3 üretici arasında yer alıyor. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biri olan Kastamonu, global laminat parke üretiminin yüzde 6’sını tek başına gerçekleştiriyor. Yüzde 30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu, Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya 6 kıtada 100 ülkeye ihracat yapıyor.

Kastamonu Entegre üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlıyor. MDF ve yonga levha, laminat parke, tezgâh ve kapı paneli ürünleri ile mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine hitap eden şirket, yılda toplam 7.1 milyon metreküp ahşap bazlı panel üretim kapasitesine sahip üretim tesislerinde, her gün 4.500 konutun yaşam alanlarını oluşturacak hacimde üretim yapıyor. İstanbul Sanayi Odası’nın “500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde son 10 yıldır ilk 50 firma arasında yer alan Kastamonu Entegre, aynı zamanda İtalya’nın en büyük Türk yatırımcısı ve Rusya’nın en büyük MDF üreticisi ve ihracatçısı unvanlarına sahip bulunuyor.