• HAYAT HOLDİNG

    Ufukların Ötesinde Bir HAYAT

    Daha iyi bir gelecek, yeryüzündeki herkesin eşit olanaklardan yararlandığı ve daha iyi yaşam koşullarına kavuştuğu, sürdürülebilir bir dünya ile mümkün olacak. Şimdi, HAYAT için, yaşama değer katan ürünlerle dünyanın en uzak yerlerindeki insanlara ulaşma ve ufukların ötesine geçme zamanı…

Hayat Holding

Nesiller boyu fayda sağlama vizyonuyla, 100’den fazla ülkede milyarlarca insanla daha iyi bir yaşam arasında köprü kuruyoruz.

HAYATHOLDİNG

Günümüzde global bir şirket olan Hayat’ın temelleri 1937 yılında, rahmetli Avni ve ağabeyi Fahri Kiğılı’nın İstanbul Sultanhamam’da kurduğu küçük bir ticarethane ile atıldı.

Manifatura alanında iş yapan Avni ve Fahri Kiğılı Kollektif Şirketi, o günlerde sanayi yatırımlarına girişerek dünyanın önde gelen gruplarından biri olma hayalini destekleyecek büyüklükten oldukça uzaktı.

Ama Hayat’ın bugünkü başarısını sağlayan en temel unsurlar olan adalet ve dürüstlük, azim ve cesaret, topluma ve insanlığa faydalı olma tutkusu işte o mütevazi ticarethanede filizlendi.

Yahya Kiğılı’nın, 1961 yılında babasının vefatı üzerine, henüz 17 yaşındayken işlerin başına geçmesiyle şirketin hacmi büyümeye başladı. 1969 yılında sanayileşme alanındaki ilk adım atıldı Kastamonu Entegre A.Ş. kuruldu. 1987 yılında Hayat Kimya A.Ş kurulmasıyla hızlı tüketim sektörüne giriş yapıldı. Sanayi alanındaki bu girişimleri gayrimenkul geliştirme, kağıt ambalaj, denizcilik ve finans sektörlerine yapılan yatırımlar takip etti.

Bugün, 67 şirketi ve 20 bini aşkın çalışanıyla, bulunduğu sektörlerde küresel ölçekte söz sahibi olan Hayat Holding, 17 ülkedeki faaliyetleri ve dört kıtaya yayılmış 44 üretim tesisinde ürettiği 49 markasıyla dünya çapında milyarlarca insana dokunuyor.