FAALİYETLERİMİZ

Kağıt Ambalaj

Üretimlerini çevre bilinciyle gerçekleştiren Natron-Hayat, ahşabı yalnızca yenilenebilir kaynaklardan temin ederek faaliyetlerini ormanların doğal dengesini gözeterek gerçekleştiriyor.

KAĞIT

2005 yılında Bosna-Hersek'in Maglaj kentindeki Natron kağıt ve selüloz fabrikasını satın alan Hayat Holding, bu yatırımı ile kağıt ambalaj sektörüne adım attı. Faaliyetlerine Natron Hayat adıyla devam eden şirket bünyesindeki tesislerde yıllık 100 bin ton orijinal elyaf bazlı selüloz üretilerek, yüksek kaliteli beyazlatılmamış, yarı esnek kraft torba kağıdına, beyazlatılmamış standart kraft kağıdına ve pürüzsüz yüzeyli (MG) kağıda dönüştürülüyor. Hammaddesini çevre dostu ve yenilenebilir kaynaklardan elde eden Natron Hayat’ta üretilen kraft kağıdı, çimento gibi inşaat malzemeleri başta olmak üzere, dayanıklı ve sağlam ambalaj ihtiyacı duyan pek çok sektörün ihtiyacını karşılıyor.

Kraft ve MG kağıdın yanı sıra, oluklu mukavva ve kutu imalatında kullanılan %100 geri dönüştürülmüş mukavva üreten Natron Hayat, 60 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Bosna-Hersek’in en çok ihracat yapan ilk 10 şirketi arasında yer alıyor.