SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Nesiller boyu fayda sağlama vizyonuyla çıktığımız yolda emin adımlarla ilerlerken, mavi ve yeşil gezegenimizin renklerini korumak için “HAYAT’a iyi bakarız!” diyoruz.

Toplum

Topluma karşı yükümlülüklerimizi sadece ürün ve hizmetlerimizin kalitesi ve erişilebilir olmasıyla sınırlı görmüyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmanın yanı sıra topluma değer katmayı da temel bir sorumluluk kabul ediyoruz. Çalışmalarımızın odağına “topluma faydalı olma” ilkesini yerleştirerek, insan ve toplum ekseninde şekillendirdiğimiz çalışmalarımızı kurumsal değerlerimiz ışığında tüm operasyonlarımıza entegre ediyoruz.

Hayata İyi Bakarız, Ekolojik Okuryazarlık

Türkiye geneli ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile öğretmen ve velilerinin, ekolojik okuryazarlık düzeylerini artırmayı hedefliyoruz. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle başlattığımız Hayata İyi Bakarız, Ekolojik Okuryazarlık projemizle amacımız, iklim değişikliği farkındalığına katkıda bulunarak, gezegenimizdeki kaynakların kıtlığına dikkat çekmek, kaynakları korumaya ve bilinçli tüketmeye yönelik davranışları geliştirmektir. Müfredata uygun oyun ve görsel aktivitelerle zenginleştirilen proje ile, öğrencileri çözüm odaklı ve dünyamız için daha iyi ne yapabileceklerini düşünmeye yöneltmeyi planlıyoruz.

Hayat Bağım

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın en önemli unsurlarından biri anne ve bebek sağlığı. Bu doğrultuda, ebeveyn ve sağlık çalışanlarına yönelik eğitimler gerçekleştirerek, Molfix Hayat Bağım ile güvenli bağlanma konusunda farkındalık sağlıyoruz. Devlet hastanelerinde yer alan yeni doğan yoğun bakım ünitelerine teknik ekipman yatırımı yaparak, daha fazla bebeğe tedavi olma imkânı ve fırsat eşitliğine katkı sağlıyoruz.

Kız Sözü Akademi

Kadınların hedeflerini, hayallerini ve kendilerini keşfederek yarınlarını şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirilen Molped Kız Sözü Akademi ile 18-25 yaş arasındaki 250 kadının hedeflerinin önündeki engelleri kaldırmak için onları 12 haftalık bir eğitim yolculuğuna davet ediyoruz.

Ormanlara destek

Türkiye’nin ilk endüstriyel orman projesi olan ENAT’ın ortakları arasında yer alan Kastamonu Entegre, her yıl Orman Haftası etkinlikleri kapsamında hatıra ormanları oluşturuyor ve ağaç dikim kampanyalarına destek veriyor.

Gönüllülük projeleri

Çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz gönüllülük projeleriyle çevreye ve topluma katkı sağlarken, çeşitli sivil toplum kuruluşuyla da iş birlikleri yapıyoruz.